Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Soror Syrinx: Care frater, 22
Kapitola 22. – Vlastní přirozenost

Překlad jednoho z pomyslných dopisů Crowleymu. Jedná se o útlou a nově napsanou knížku z roku 2019. Název knihy je Care Frater a před pár dny jsem ji našel ve své knihovně. Autorka si říká Soror Syrinx a tyto dopisy píše jako vlastní reflexi a reakci na Magick without tears. Care Frater, Dělej, co ty chceš, ať je cele Zákon.

Tento tvůj citát mi byl nejvíce užitečný. Napsal jsi: Zajisté, není mým úmyslem držet tě dole na úzké cestě nebo na jakékoli cestě. Vše, co mohu udělat, je pomoct ti jasně si uvědomit zákony tvé vlastní přirozenosti, tak že budeš moct pokračovat bez cizího vlivu. Nepředpokládá se, že plán, který funguje v mém případě, bude fungovat i tobě.
Zdá se, že někteří lidé chtějí, aby se všichni drželi striktních a nepřizpůsobivých idejí a jako by chtěli, aby se každý držel stejně úzké cesty. Podobně jako vykrajovátka na sušenky, které dělají ty stejné kopie. Je nemožné něco takového uskutečnit a nikomu to nepřinese žádný smysl. Tito lidé říkají, že Crowley udělal to a ono, tak ty musíš taky. Někteří říkají, že musíme být kopií Crowleye nebo nejsme thelémité. Možná není jasné, jak moc můžeme odbočit z cesty, kterou jsi vyšlapal, a přitom se neztratit. Říkáš, že musíme znát všechna pravidla, než je porušíme. Poznat naši vlastní přirozenost a pokoušet se k ní dostat nám pomůže nalézt to, co může fungovat pro různé povahy nebo dovednosti či učební styly. Přiznávám, že můj osobní styl je poněkud odlišný, ale snažím se zůstat pravdivá ke své přirozenosti a k dalším proměnným. Jestliže něčemu velmi špatně porozumím, také se opravuji a věřím, že příliš neodbočím na špatnou cestu. Doposud jsem s vlastní situací spokojená a mám pocit, že dosahuji věcí v souladu s mojí přirozeností. Možná nejsem tím, co se považuje za perfektní příklad. Přicházím na to za pochodu. Nejsem příliš povolná. Ostatní varuji, aby mě nenásledovali. Z nějakého důvodu lidé čtou moje knihy. Mám radost, jestli jim pomohou, ale já se jen snažím přijít na věci, stejně tak jako kdokoli jiný. Píšu, abych učila sebe sama, abych zpracovala to, co se učím. To je, co nabízím. Nikoli nějakou úžasnou techniku nebo tajnou moudrost, alespoň ne takovou, o které vím.

Láska je zákon, láska pod vůlí.

Soror Syrinx. 2019. Care Frater: Letters to Aleister Crowley by a Soror. s. 87 ─ 88
 
Přeložil Anakin, 16.4.2022, Olomouc


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz