Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Machen Arthur (1863 - 1947)

se narodil 3.3.1863 ve waleském Gwentu.
Jako mladík se usadil v Londýně, kde byl několik měsíců příručím v knihkupectví, pak učitelem a zjistil, že není schopen si vydělávat na živobytí ve společnosti. Dva roky žil z překladů Casanovových pamětí a začal psát.
Po smrti svého otce, duchovního, žil z malého dědictví a pokračoval ve svém díle.
Ve 24 letech se oženil a od své ženy se po dobu dvanácti let neodloučil ani na dvanáct hodin. Když mu bylo 36 let, jeho žena umírá a Machen tím velice trpí.

Jeho první hrůzostrašné fantastické příběhy vyšly v roce 1895. Jsou to Velký Bůh Pan a Vnitřní světlo. Další rok uveřejnil Bílý prach. Pro své knihy stěží hledá vydavatele. Je neznámý a žije v bídě.
V 39 letech přestává psát a stává se potulným hercem. Toulá se po Anglii se Shakespearovskou společností sira Franka Bensona a pak se přidá ke skupině Saint-James Theater.
Krátce před válkou v roce 1914, píše do novin, aby se uživil. Novinářství ho zatěžovalo a netoužil již psát sám pro sebe. Povídkou Lučištníci, uveřejněnou v deníku The Evening News 29. září 1914 se stal slavným.
V roce 1915 napsal knihu Velký návrat, která neměla žádný úspěch.
V šedesáti letech začal psát životopis ve třech svazcích. Měl několik vášnivých přívrženců v Anglii a Americe, ale umíral hladem.
V roce 1943, když mu bylo 80 let, vytvořili Bernard Shaw, Max Beerbohn a T.S.Eliot výbor, a podařilo se jim finančně A.Machena zajistit.Dožil v malém domku v Buckinghamshire a zemřel 15.12.1947.
Tajuplné, fantastické dílo A. Machena je úzce spjaté s okultní společností zasvěcenců Zlatý úsvit, jejímž členem byl.
 
20.5.2005, Hemet Necer


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz