Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Meyrink Gustav (1868 - 1932)

Vlastním jménem Gustav Mayer. Autor mystických románů, okultista.
Neměl otce, v mládí se přestěhoval s matkou do Prahy. Matka jej ale brzy opustila. S pocitem životní beznaděje se chystá sebevraždě, kterou ale nedokoná. Od 24 let se zabývá okultismem.
Praktikoval alchymii, studoval spisy. V roce 1894 začal experimentovat s hašišem, což mu vyneslo zkušenost jasnovidnosti. Od Rámakrišnova žáka získal údajné magické symboly, pomocí nichž si ověřil fungování magie.
Jeho život byl neklidný. Byl například vyšetřován (soubojová aféra a křivé nařčení); přišel neopatrnými finančními spekulacemi o všechny peníze a následkem magického experimentování onemocněl. V době nemoci začal psát povídky. V roce 1904 natrvalo přesídlil do Vídně, kde se nadále věnoval psaní.

O rok později získal jiného magického vůdce, když předtím jeho původní učitel zemřel Později sdělil, že jeho novým učitelem je tibetský láma, s nímž je v trvalém astrálním spojení.
Při krátkém pobytu v Montreux se seznámil s Philomenou Annou Franziskou Berntovou, kterou si krátce na to vzal. Z manželství měl dvě děti - dceru Sybillu Felicitu a syna Harro Fortunata.
Často mění mosto pobytu. Když v roce 1911 přesídlí z Mnichova do bavorského Starnbergu, zdá se, že vydrží v klidu. A zde také napsal své romány. V povídce hra cvrčků, která je u nás neznámá, zachytil svou představu o příčinách prvé světové války.
Později se přiklonil k budhismu, což mu nepřineslo štěstí, protože onemocněl cukrovkou – údajně jako následek jógických a pránických cvičení.
V roce 1932 měl jeho sy Harro nehodu na lyžích. Vše nasvědčovalo tomu, že bude mrzákem 1932, 12.6. v noci spáchal syn sebevraždu.
4.12. 1932 Meyrink umírá. Byl pohřben ve Starnbergu.
 
20.5.2005


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz